Beazet Kritikz

Rapová skupina, která uznává underground. Vše začalo roku 2010, kdy break přinesl napsanej diss na jednoho šupáka ve městě do obejváku dritovi s prosbou o beat. Od té doby začli vypouštět nahrávky pod názvem Break A Zmrd. Jelikož je rap chytl, dohodli se, že nahrají demo cédo Welmi Zvláštní Argument č.2 (Welmi zváštní argument 1 je hrubé demo z roku 2005) a vystoupí v jabloneckém klubu deppl.Požádali Dj zAKa, starého jabloneckého djského psa a první koncert byl odehrán, načež se dávají dohromady a mluví o společných koncertech. Poté se při jednom vystoupení střetli s klukama z AMP a rozhodli se nahrát společnou věc s názvem NOC, na kterou se na začátku roku 2012 natáčí videoklip. Nahrávají hromadu tracků a tak nechávají vylisovat CDs s názvem JAKSEDĚLÁDEADLYRAPBEAZETVÍCNEŽSMRTVÍ mixtape, který zmixoval DJ zAK a zmástroval Kenny Rough. V Klubu WOKO ho řádně pokřtí a začínají hrát i v přilehlých městech Jablonce. V roce 2012 v létě natáčí další videoklip s názvem REPREZENT,kde reprezentují své město. Od té doby začínájí sbírat materiál na nové cédé. Dávají pár koncertů s živou kapelou, rap scratch bicí basa s názvem DEEP N MASSIVE UNDERGROUND SYMFONIEZ. 28.8.2013 vychází CD KULT ČERNÉHO GRAMOFONU! Zásadní dlouhohrající deska s 18 tracky a spoustou hostů. Rok 2014 vychází producentská deska WIZE PREZENTZ DRMZ, kde se představila spousta spřátelených emcís do beazet beatů. V listopadu 2015 vychází nový singl z plánované desky za pomoci Everydays labelu s featuringem Oliver Lowe a DJ Flux s názvem Dej Sem Ten Majk, buď připraven na novou čistě boombapovou desku!


break.pngdrito.png

BILL MOTZ
aka BrkoBrookz, Break

WIZE
aka Drito, Zmrd

„Takže co? Takže mě nesrat.“

Prochází jako kovboj, kterému se kouří od kapes. Je to člověk s “intenzivní šmakovkou”, což znamená silnou lásku k muzice a oldskul boombap hip hopu. Zároveň si rád ulítává na reggae riddimech, do kterých jde narvat rap. Složitost není dostatečně silné slovo pro tohoto Pána. Po nocích studuje hip hop a nabírá skillz každej den.

 

„Neřešim, že sem si ráno nevyžehlil svetr, nejsem jeden z vás, jsem jinde, nejsem pojebanej swagger.“

Drito začal s beaty a rýmy kolem roku 2000, kdy na diktafon nahrával různé zvuky kolem sebe a poté z nich doma dělal hrubý demáče a pouštěl kámošům. Miluje samplovat klasickou hudbu, pít pivo a psát texty. Postavil místo ložnice studio argument rekordz. Nesnáší falešný rap, křivdy, mytí nádobí a žehlení. Nikdy nepohrdne portským. Uznává klasickou éru hiphopu, vyrostl na Wu Tangu. Nelíbí se mu oslovení "zmrde".

zak.png

DJ ZAK
aka zake ruka

zake303 se věnuje DJingu od roku 97 kdy prvně kroutí tesly nc440 neboť graffiti a break dance jsou mu málo. Záhy se stává residentem legendary board clubu D.EPPL, kde s pílí hromadí skillz, objíždí kluby a jak tomu bývá, nabaluje na sebe partičky rapuchtivých floutků, tak postupně prošel řadou projektů (Zak a Zagga, Tabularasa, Rumrockers) až k současné době, kdy je koncertním DJem BEAZET. Zak není kak, nezaprodal rapovou duši a vždy podá pomocnou ruku. V jeho studiu ILLOW vzniká řada tracků a produkcí.